Свет

Бр.118:Унуноктиум

Со бомбардирање атоми од метал на друг метал, руските и американските научници открија нов елемент - бр.118 во периодичниот систем и најверојатно најтешката супстанца во универзумот. Со...

Google го купи YouTube

Oчигледно гласините дека Google ќе го купува YouTube беа нешто повеќе од обичен муабет. Google плати $1,65 билиони за сите акции, што ја претставува нивната најголема...

Кокаин во легално пакување

Cocaine е нов енергетски пијалак кој се појави на забавите во Америка минатата недела, а неговите иноватори го нарекуваат како „легална алтернатива“ на белопрашестата дрога.   Cocaine е нов...

Apple iPhone?

Бесплатниот француски весник 20 Minutes ги доби своите 15 минути слава со публикација на фотографија од iPhone на насловната страница. Ова се случи на денот на...

Смртта на Стив Ирвин

Кратка хипотетичка видео анимација за смртта на Стив Ирвин, направена според сведоштвата од членовите на екипата на „Ловецот на крокодили“. Кратка хипотетичка видео анимација за смртта...

Слики од новиот сончев систем

Нов сончев систем? Контроверзни нови предлози на Интернационалната Астрономска Заедница ќе рекласифицираат астероид и една месечина како планети, плус уште еден многу одалечен објект.   Нов сончев систем? Контроверзни...

Јога во кревет

Познатиот њујоршки јога учител Edward Vilga издаде DVD со наслов „Јога во кревет - 20 асани за во пиџами“. Сите оние кои што сакаат...

Bump key:клуч што ги отвора сите брави

Bump key е клуч направен рачно за само неколку минути кој му овозможува на лице без никакви вештини да влезе лесно,тивко и без никаква штета во...

Галерија фалсификувани брендови

На пазарче и по кинеските продавници може да сретнете брендови кои визуелно ќе ве намамат со својот дизајн кој е креиран да наликува на...

10.000 склекови за неколку часа

Лу Ди е шестгодишно дете кое живее и учи во кунг-фу училиштето во централната кинеска провинција Хенан. Според директорот на оваа установа, Лу направил...

Фасада од милион долари

По примерот на milliondollarhomepage.com каде сопственикот со наплаќање на 1$ за еден пиксел сака да заработи 1$ милион(добро му оди засега), Сендберг Институтот во...

Оливер Кан премин за СП2006

Гигантски постер на германскиот национален голман е поставен на патот од аеродромот во Минхен. 65-метарскиот постер е дел од кампањата на Адидас и ќе...

Дубаи:најбрзо растечкиот град во светот

Во многу области на Дубаи не е возможно да го видите градот доколку не се качите на највисокиот облакодер - Burj Dubai кој важи...

Парис Хилтон започна музичка кариера

Е ова е неверојатно! По кариерата во ТВ серијал, малиот излет во порно индустријата, неколку учества на модни ревии, цртана ТВ серија, раскината свршувачка и уште илјадници...

Оригинална кампања на Камел

Галерија рекламни постери на една од најпознатите марки цигари. Кликнете на сликата за повеќе.
- реклами -

Ново на 365