Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

365.com.mk | May 22, 2015

Scroll to top

Top

Спорт

Епско испраќање на Македонецот Николче Новески од Мајнц

18 May, 2015 |

Изминот викенд беше тажен и расплакан за германскиот клуб Мајнц, кој после 11 години заедничка борба на фудбалските терени, се збогуваше со македонскиот интернационалец Николче Новески. Повеќе

Најмил кран за да го гледа натпреварот на кој имал забрана да присуствува

17 May, 2015 |

Хамит Ишик, турски фудбалски тренер, докажа дека кога се сака, се може. Повеќе

Мистеријата на екстра дупчето за врвки на патиките за трчање

12 May, 2015 |

Иако врзувањето на врвките е една од првите животни вештини ги учиме уште додека сме деца, многумина ќе се најдат во небрано ако им наложите да го искористат она екстра дупче за врвки на спортските патики. Што по ѓаволите бара таму? Повеќе

15, 30, 40… Од каде вакво броење на поените во тенисот?

12 May, 2015 |

За разлика од другите спортови, тенисот има некој свој чуден начин на бодување на поените. 15, 30, 40… Од каде па сега тоа? Повеќе

Направил Ф1 болид од зумбули

6 May, 2015 |

Холандија е позната како земја на цвеќето, а во мај, кога цветањето е во полн ек, шорум земјата се организираат натпревари во цветни аранжмани. Повеќе

Пуш-пауза за цигарче на Тур Д’ Франс во 1920 год.

3 May, 2015 |

И додека денешните спортисти ги користат сите дозволени и недозволени начини да ги подобрат своите перформанси, спортистите од минатото баш и не се потресувале којзнае колку за тоа дали ќе му наштетат на својот атлетицизам. Повеќе

Зошто атлетичарите трчаат обратно од часовникот?

23 April, 2015 |

Атлетиката изобилува со интересни дисциплини, но можеби уште поинтересно е што секоја од нив што вклучува трчање се одвива во правец обратен oд движењето на стрелките на часовникот. Сте се запрашале ли зошто? Повеќе

Најсмешните изјави од фудбалери

22 April, 2015 |

Издвојуваме само дел од многубројните смешни изјави кои останале запишани и долго ќе се паметат. Повеќе

Поранешен играч од НБА раскажува зошто спортистите банкротираат

17 April, 2015 |

Џош Чилдрес, поранешен кошаркар од НБА лигата, кој заработил над 60 милиони долари во кариерата, откако дипломирал на Универзитетот Стенфорд, во моментов игра во Австралија. Повеќе

Му се смее цел свет: Тетоважата со грешка стана интернет хит

15 April, 2015 |

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Хрватот Марио Манџукиќ стана предмет на исмејување на социјалните мрежи, бидејќи израелските медиуми констатираа дека неговата тетоважа е погрешно напишана. Повеќе

„Топџијата“ Белерин е побрз од Усаин Болт!

14 April, 2015 |

Фудбалерот на Арсенал – Хектор Белерин, го постигна невозможното: трча побрзо и од „најбрзиот човек на планетата“. Повеќе

И ова постои: Вака изгледа светското првенство во „шамарање“

5 April, 2015 |

Денес постојат секакви спортови, но за професионално „шамарање“ сигурно се уште немате слушнато. Повеќе

Се што сте сакале да знаете за Bodytec

3 April, 2015 |

Зошто BODYTEC е лидер кога станува збор за EMS технологијата? Повеќе

100 години фитнес во 100 секунди

31 March, 2015 |

Подгответе се да се испотите! Повеќе

Физички вежби за парови

18 March, 2015 |

Експертите препорачуваат дека физичките активности најдобро се практикуваат во двојки. Повеќе