Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

365.com.mk | December 18, 2014

Scroll to top

Top

Спорт

Најлошо изглумен фаул на сите времиња (видео)

3 December, 2014 |

Знаеме дека во фудбалот има и доста актери, ама она што го направи фудбалерот на Лидс, Адријан, е врв на сите изглумени паѓања по направен фаул. Ваква предраматична глума нема ни во венецуелска сапуница. Повеќе

Шумахер парализиран, има проблеми со говорот и меморијата

20 November, 2014 |

Легендарниот возач во Формула 1, Михаел Шумахер е парализиран, во инвалидска количка и има проблеми со меморијата и говорот, соопшти поранешниот пилот Филип Стрејф. Повеќе

Скандал ја тресе Турција, Демирел го напушти натпреварот па спасуваше жива глава (ВИДЕО)

17 November, 2014 |

Емре Белозоглу го спасуваше Волкан Демирел од линч откако голманот одлучи да го напушти натпреварот против Казакстан уште на загревањето откако беше навредуван од навивачи на Галатасарај. Повеќе

Ѓоковиќ прв финалист во Лондон

15 November, 2014 |

Новак Ѓоковиќ го победи Кеј Нишикори со 2:1 и се пласираше во финалето каде ќе го чека подобриот од полуфиналниот дуел Федерер – Вавринка. Повеќе

Со улично вежбање до видео што инспирира

11 November, 2014 |

Ентузијазмот може да се исплати толку многу, што не значи дека парите се пресудни за да се посветите на својата фигура и да создадете нешто кое што ќе ги мотивира и останатите да посегнат кон остварување на својата цел. Повеќе

Фудбал или билијард? И двете – Снукбал

4 November, 2014 |

Снукбал е луда комбинација од билијард (snooker) и фудбал. Повеќе

Жени пред и по стероиди

29 October, 2014 |

Фитнесот е хоби за некои и опсесија за други. Повеќе

Дали ова бебе е најмалиот навивач на Вардар? (Видео)

27 October, 2014 |

Доколку се уште сте во фаза на расонување, веднаш погледнете го ова видео за да ви започне денот со насмевка. Повеќе

Еволуцијата на топките на светските првенства – од смешни до футуристички

20 October, 2014 |

По финалето на 20-тото Светско првенство во фудбал еден корисник на Редит, понуди поглед кон еволуцијата на главното „оружје” на сите играчи на теренот – фудбалската топка. Повеќе

Антиќ со 9 поени во претсезоната

15 October, 2014 |

Перо Антиќ го имаше своето деби во пресезоната, постихнувајќи 9 поени за време од 11:26 минути. Повеќе

Инциденти на мечот помеѓу Албанија и Србија (ВИДЕО)

14 October, 2014 |

„Во 42-та минута, над теренот се појави летечки објект, на кој беше закачено знаме на Голема Албанија“, пишуваат српските медиуми. Повеќе

Ѓаволски скок: Од висока кула во базен на покрив на зграда

12 October, 2014 |

Сетете се на најлудите работи кои сте ги направиле во животот, соберете ги сите заедно, и погледнете го ова видео. Се чини како да не сте направиле ништо интересно, нели? Повеќе

Видео од кое застанува здивот: Спуштање со скирол низ планина

6 October, 2014 |

Американската компанија Arbor Skateboards, која како што кажува и самото име, се занимава со производство на скироли (скејтборди), неодамна сними промотивно видео во кое во главната улога е Џејмс Кели, професионален скејтер од Калифорнија, кој речиси целиот живот го поминал спуштајќи се низ разни планински патишта. Повеќе

Поранешен НБА играч моментално се наоѓа во затвор во Гевгелија

29 September, 2014 |

Дејан Котуровиќ, поранешниот српски кошаркар, дел од НБА лигата, повеќе од две недели се наоѓа во затворот во Гевгелија откако поради фалсификување исправа е уапсен на граничниот премин „Богородица“. Повеќе

Шевролет досега донираше милион фудбалски топки

17 September, 2014 |

Chevrolet објави дека проектот One World Futbol ја достигна границата од милион донирани фудбалски топки. Јубилејната топка била доставена на основното училиште за девојки Mabu-a-tlou во градот Хаманскрал, во Јужна Африка, а за време на настанот бил откриен и спортски комплекс. Повеќе