Забава

Папагал пее дабстеп (видео)

Овој забавен папагал 45 секунди ги покажува своите музички способности со испуштање звуци на тежок бас и енергично брмчење. Според она што го слушнавме на...

Star Wars: Првиот геј лик во игра

Научнофантастичната франжиза "Star Wars" ќе го добие првиот геј лик кој ќе се појави во новата игрица. Играта базирана на хит филмовите ќе има...

Бремената Шакира позира со својот дечко

Популарната пејачка Шакира наскоро ќе стане мајка. Музичка ѕвезда одлучи уште еднаш да сподели со фановите фотографија од бременоста, а овој пат позираше во...

Глетка што никако нема да ве остави рамнодушни (видео)

Сончеви зраци, секси блондинка која позира во вжештена атмосфера - што може човек повеќе да посака? Во Victoria's Secret многу добро знаат да го изрекламираат...

„Принцот од Бел Ер“ преку преводот на Гугл

Дечките од CDZA направија нов музички експеримент во кој како мета на истражување се најде почетната нумера од серијата „Принцот од Бел Ер“. Експериментот ни...

Заводливата Меган Фокс во најсекси издание досега!

Заводливата Меган Фокс позираше за магазинот “Esquire“ облечена само во долна облека и палто и тоа само четири месеци по породувањето. Дваесет и шестгодишната Фокс...

Не пропуштајте ги овие видеа ако сакате да се насмеете до солзи

Удобно сместете се на вашето столче и уживајте во дваесетминутното шоу што ќе ве насмее до солзи. Во продолжение се три видеа со најсмешните...

Најзелената улица во светот (видео)

Улицата Cermak road во Чикаго е прогласена за најзелена улица во светот. Оваа титула ја доби благодарение на бројните еколошки предности како што се...

Предупредување: Овие песни е опасно да ги слушате во автомобил

Пред да составите плејлиста за вашиот автомобил, прочитајте ги резултатите на една нова студија која докажува дека одредени песни може да бидат навистина опасни...

Дали би ги носеле овие очила за сонце? (фото)

Што помислувате кога ќе се спомнат осумдесеттите? “Полицаецот од Беверли Хилс“, поп музика, MTV, и јаки неонски бои. И уште нешто, откачени очила за...

11 минути забавни мајстории (видео)

Нема сомнеж дека луѓето не се плашат од малку ризик и авантура. Прашање е колку далеку се подготвени да одат? Еве едно одлично видео со...

2012 во 365 секунди (видео)

Фотографот Џејмс Бернал составил интересно видео од годината која измина земајќи по една секунда од сите снимки низ деновите. Интересно е како се движат...

Двојникот на Обама заработува по 1,100 долари за појавување (фото)

Професорот Лари Грејвс толку многу наликува на американскиот претседател, Барак Обама, што дополнителна заработувачка си обезбедува како негов двојник на разни приредби и забави....

Игло со бои на виножито

Даниел Греј од Нов Зеланд патувал на север до Едмонтон, Канада за да помине пет недели заедно со неговата девојка и нејзините родители за...

Од унгарски уличен натпревар до светска слава

Во 2003та Арон Такакс беше победник на Најк кошаркарскиот турнир во слободен стил. Оваа победи го инспирираше да го основа 'Face Team'. Започнале да тренираат...
- реклами -

Ново на 365