Забава

Луксузниот фустан на Ив Сен Лорен (инспириран од баба ти)

Една од најголемите модни куќи - француската Yves Saint Laurent („Ив Сен Лорен“), заслужено јаде сериозен сеир на интернет.

Со валкани игри до Оскарот

Оскарите не поминуваат без валкани игри, а најчеста форма е влијаењето врз групата на гласачи, поточно врз 6-те илјади членови на жирито кои одлучуваат кој ќе ја добие престижната награда.

Лежење во гроб – медитација за разведени

Група кинески жени неодамна стигнаа на насловните страни во кинеските медиуми, откако беа фотографирани како лежат во импровизирани плитки гробови на периферијата на Чонкинг.

ВИДЕО: 99-годишник vs. 92-годишник во спринт трка

Ветеранот од Втората светска војна - 99-годишниот Орвил Роџерс, победи на USATF Masters Indoor првенството. Лут ривал му беше 92 годишниот Џексон Хемфил. Победникот се одлучуваше во фото-финиш.

Како е измислен вибраторот

Вообичаено за лекарите во 19 век било да лекуваат пациентки кои страдале од „хистерија“.

Кратка приказна за туѓото мислење

Татко и син купиле коњ. Другиот ден тргнале некаде, поминувајќи низ селото...

Природата последна се смее

Градиме бетон, асфалтираме трева, таманиме дрва, и некако си мислиме дека сме ја победиле природата.

Малку познато: И пионите во шахот имаат свои имиња

Колку знаете за шахот? Ако сте фан, веројатно многу. Но дали знаевте дека некогаш одамна, секој од пионите имал свое име/титула?
video

ВИДЕО: Кога двајца комичари се преправаат дека се мајмуни

Хамиш и Енди се познати радио водители и омилено австралиско комично дуо. Познати се по своите итри и забавни практични шеги. Во еден од нивните мајмунлуци, влегоа во зоолошка и се преправаа дека се мајмуни.

Голема побарувачка за перики со фризурата на Трамп

Изгледа сите сакаат да се Доналд Трамп на овосезонските карневали во Австрија.

И тоа има: Кокошка снесе јајце во јајце

Чудо! Ама не е чудо. Не е ни трик. Само е многу, многу ретко.

„Модерно“ општество

Брехт Ванденбрук - белгиски уметник кој брилијантно ја рефлектира потемната реалност од модерното општество. Следуваат илустрации што гледаат од поинаков агол.
- реклами -

Ново на 365