Вирално

Какво време да очекуваме

Временската прогноза на Квинсленд (Австралија) се обиде визуелно да им долови на жителите дека им се приближува сериозна бура. Изгледа го наебале. Интернет веднаш ја сконта...

ВИДЕО: Како да се одбраниш од ракувањето на Доналд Трамп

Како што веќе видовме, Доналд Трамп има „уникатен“ стил на ракување, заради кој привлече многу внимание и предизвика многу сеир на Интернет. Иако на прв...

ВИДЕО: Жена од Перу фати да дои прасе среде ТВ анкета

Вистинскиот наслов требаше да биде „Што сè човек може да доживее на ТВ анкета“, ама хеј, така помалце ќе го отваравте постот. Како и да е, ова...

ВИДЕО: На судење за казна за паркирање

Една жена од Провиденс, Роуд Ајленд, одговара пред суд зашто паркирала на извесен паркинг во периодот од 8 до 10 часот, период во кој...

Само во Русија: Ги тргнаа семафорите, се случи хаос

Постои популарна теорија дека ако ги исклучите семафорите и ги тргнете сообраќајните знаци од улиците, возачите ќе возат многу повнимателно (зошто сакаат да живеат,...

ВИДЕО: Доналд Трамп не знае да се поздрави

Ако не си ги промени навиките, тешко дека во иднина луѓето ќе сакаат да се ракуваат со Доналд Трамп, особено сега, кога како претседател...

Моќна реклама за тоа колку сме различни

Ако видите некој во канцеларија како брише солзи пред мониторот, можно е да го гледа видеово. Данската ТВ мрежа TV2 објави 3-минутна реклама со наслов...

Ако Супер Марио беше депре

„Слушај Марио, фала за сé, ама имам нешто да ти кажам. Спиев со Луиџи...“ ... И затоа сега ја слушаме химната на Супер Марио отсвирена...

Фото докази дека сите имаме двојници (најмногу во Индија)

Со 7 милијарди луѓе на планетата, речиси сигурно е дека повеќето од нас имаат двојници некаде на планетава. Од таквата веројатност не можеш да...

Можеше да биде реклама на Адидас, а вака е „само“ најгледаното видео за 2017-та

26-годишниот студент на режија - Еуген Мерхер, сними одлична и емотивна, ама несудена реклама за Адидас.  Насловена како „Break Free“ (во превод: ослободи се; побегни), приказната...

Вака треба да изгледа секоја мајсторска гаранција

Мајсторов е сигурен дека си ја завршил работата како што треба, и тоа го демонстрира недвосмислено. Веќе претпоставувате, стана хит и херој на интернет,...

Си сака да скока како коњ

Видеово од една страна е кул и многу забавно, ама од друга е мошне вознемирувачко. 10 годишната Ана Саландер сака да биде коњ. И добро...

Мислевме дека е демоде…

виа Твитер

Новогодишно украсување во Србија

Некому во Србија (наводно) му се смачило од Нова Година.
- реклами -

Ново на 365