Букаке

Русија го забранува Brazzers

По забраната на PornHub и YouPorn, Русија забрани онлајн пристап до порно содржините на уште неколку познати порно сајтови, меѓу кои најзвучен е Brazzers. Руското...

Несекојдневни отпади

Сé што веќе не го користиме и не е интересно, завршува на отпад. А кога имаш многу примероци од тој застарен предмет? И тогаш.  Отпад за...

ВИДЕО: Појака „направи сам“ лопата не сте виделе

Маката го тера човек на иновација. Работата на нива го тера човек да си измисли подобра лопата.

Будистички монах фатен со 4 милиони пилули метамфетамин

Во Мјанмар се води војна против наркотиците, а не се поштедени ни свештениците. Мјанмар е земјата со најмногу будисти, со околу 48 милиони верници. Исто...

Мистеријата на мечот во главата на Кралот срце

Кога играш бриџ фокусот баш и не ти е во деталите на картите. Во спротивно, на многу од нас ќе им паднеше чудно што...

ВИДЕО: Жена од Перу фати да дои прасе среде ТВ анкета

Вистинскиот наслов требаше да биде „Што сè човек може да доживее на ТВ анкета“, ама хеј, така помалце ќе го отваравте постот. Како и да е, ова...

Јагодата што кошта 1.250 денари

Не дека ве охрабруваме да се вклучите во потрошувачката треска за Св. Валентајн, ама ако немате идеја, имаме предлог. Една единствена јагода, спакувана во...

Јадеш Милка, ем те плаќаат

Компанијата Mondelez, која е сопственик на чоколадните брендови Cadbury, Milka и Oreo, распиша конкурс за професионален дегустатор на чоколади. Среќникот ќе има задача да гнете чоколади како...
video

ВИДЕО: Паричка на лента за трчање

Без коментар...

ВИДЕО: Забавен парк за Азијци

Само претпоставка, ама многу веројатно е дека некој од Мјанмар ги има посетено македонскиве градови, и откако се повозил по нивните улици, решил тој...

Она кога ќе се занесеш правејќи торти

Се вика Мари Троицкаја, од Москва е, има 21 година, по професија е архитект, а студира во Париз. И прави торти. Прави „архитектонски торти“, како...

ВИДЕО: На судење за казна за паркирање

Една жена од Провиденс, Роуд Ајленд, одговара пред суд зашто паркирала на извесен паркинг во периодот од 8 до 10 часот, период во кој...
video

И после родителите биле тапа

1-минутен профил на просечен тинејџер. :)

Толпата во Кина е уметност, а не закана

Во секоја друга земја, да ти се соберат толку луѓе на улица обично не е на арно. Во Кина е поинаку.  Првите две нешта што...
video

Направи сам: Микробранова што свири со звук на Windows XP

Смешно е зошто е апсурдно толку труд да вложиш за толку мал резултат. Посмешно е на што сé се спремни луѓето со тенки нерви...
- реклами -

Ново на 365