Локал

Македонска Наденица (видео)

Интересна реклама со „бугарски“ комити и македонска кобасица во главната улога. Очигледно Бугарија се грижи повеќе од нас за својот национален интерес и историја....

Скопје доби “нова” Кинотека

Скопје со нова киносала, видеотека и специјализирана книжарница за филмови, книги и списанија за филм, како и постојана поставка за историјата на филмот во светот...

Бев со Френк Синатра и Џони Холидеј

Во Долнени, родното место на светскиот виртуоз на гајда, Пеце Ата­на­со­ски, живее големиот македонски авантурист и страдалник Александар Та­ле­ски - Цане. Во својата младост...

Прашалник за пингвинот Кико

Почитувани, Ви благодариме за интересот и за Вашата хуманост. Поради огромниот интерес на македонската јавност, би ве замолиле да го пополните следниов прашалник и да ни го пратите...

Девојченце убаво Елизабет Тејлор

Во аудио галеријата додадени се сите дела на мајсторот на спонтаната песна и занесниот ритам - Глоријан. За да не се чувствува обесправден, го...

Сликајте улични дупки и освојте автомобилски гуми

Редакцијата на дневниот весник „Време“ распиша конкурс за избор на најдобра фотографија на улична дупка. Наградата за победникот е две нови автомобилски гуми. Редакцијата на дневниот весник...

Глоријан LIVE на City Radio

Ексклузивно и оригинално! Испровоциран од членовите на Балканска е-Банка која се емитува секој понеделник и вторник по полноќ на City Radio, Глоријан во улога на...

Коста Бургов: Некои тоа го сакаат жешко

Не­о­дам­на во луксузна вила во Моноспитово, струмичанецот Коста Бур­гов сними спот за песната “Волшебна кралица-Елизабет Тејлор”. Со тоа са­мо го продолжува самозацраниот тренд да ги опејува холивудските...

Не ја силувал комшивката оти и нашол долари в гаќи

Основниот суд во Штип на предлог на заменик обвинителот Драган Гаџов и судијата Ацо Тасев, одреди мерка притвор од 30 дена за 45 годишниот Станке...

Каролина, те сакам!

Обожаватели на поп- пејачката Каролина Гочева во последно време по грешка праќале пораки по електронска пошта на пратеничката Каролина Ристова-Астеруд. Обожаватели на поп- пејачката Каролина Гочева...

Алфонсо сака фраерски постер на сред плоштад

Шампионот Алфонсо од  филмот "Шампионите од Шутка", кој се декларира како Алфонсо Први, односно Алфонсо Вистински, кого никој не може да го надмине, а особено не...
- реклами -

Ново на 365