Локал

(Фотки) Туристичките центри се разубавија со снег

Освен планините, утрово снегот ги разубави и Охрид, Берово, Маврово и Крушево. Извор: Е-магазин

Новото Тоблероне е инспирирано од Македонија

Тукушто ми светна: Масакрот на Тоблероне-то е одличен пандан за тоа што ни се случува во Македонија во последниве неколку века (така се чинат) со економијата...

Channel 4 ги најде велешките тинејџери што објавувале лажни вести за Трамп и Хилари

Новинаров на британската телевизија се довлечкал во Велес за да ги најде фамозните млади велешани што наводно се најзаслужни за тоа што Трамп победил на изборите. Најде...

Македонскиот шарпланинец – бренд меѓу кучињата

Последното државно и светско првенство на шарпланинци што неодамна се одржа во Скопје уште еднаш ја потврди важноста на македонскиот овчарски пес како дел...

Донација од Бимилк за Млечната кујна во Детската клиника во Скопје

По повод Светскиот ден на детето, на 21 ноември Бимилк донираше Битолско трајно млеко со 10 витамини за Млечната кујна во Детската клиника во Скопје....

Спаваш ли мирно Бијонсе??!!!

https://twitter.com/darkhour_seeker/status/801036816631664640

Крстозбор на денот

Политиката на страна, ама смешно си е смешно. :D

Споредба: Како тресат 7.3 Рихтерови во Јапонија vs. 5.3 Рихтерови во Скопје

Скопје, супермаркет, 11 септември, 5.3 степени по Рихтер: https://youtu.be/nLQ1Z7dO7To Јапонија, супермаркет, 22 ноември, 7.3 степени по Рихтер: https://youtu.be/VCVPQ7s-XE4

Видео: Блиска средба со кафеава мечка на Илинска планина

„Ситуација која се случува ретко во животот. Одлично видео!“ - вака ­Фејсбук групата МАКЕДОНИЈА-MACEDONIA го опишува објавеното видео од блиска средба со кафеава мечка на...

Тоа белите линии? Паркинг значеле

виа Твитер

Пак турнир и нова шанса да ја играте Small Star Empires – првата македонска...

Пак ве поздрави Милан Тасевски, дизајнерот на првата македонска друштвена игра. Нé замоли да ви пренесеме дека во сабота, на 19 ноември, ќе се...

ЧЕТИРИ ДЕЦЕНИИ ПОСТОЕЊЕ НА ОПШТИНА КАРПОШ

Вчеравечер, во хотелот „Александар Палас“, Општина Карпош го прослави својот 40-ти роденден.  На свечената академија, организирана по повод одбележување на четиридеценискиот   јубилеј,  присуствуваа многубројни...

„Петар Поп Арсов“ – Севкупни победници на училишниот куп на Карпош

Кошаркарите од ООУ „Петар Поп Арсов“ го освоија училишниот кошаркарски Куп на Општина Карпош 2016, откако денеска во малата сала на С.Р. Ц „Борис...

ОПШТИНА КАРПОШ ГИ РЕСТАВРИРА УЧИЛИШНИТЕ БИСТИ

Со оглед на тоа што „забот на времето“ длабоко навлегол во монументите на македонските историски великани, Општина Карпош презеде иницијатива за реставрација на сите...
- реклами -

Ново на 365