365 Вести

238 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Катимерини - Атина Реџеп Таип Ердоган се обраќа пред Универзитетот Реџеп Таип Ердоган, на церемонија по повод почетокот на учебната година. Неговата реч е џиновска...

Прекари како Сантимо (зашто си висок 199 сантиметри и ти фали уште сантим до 2 метра) или Распусто (зашто си роден на 10 јуни),...

Еден од најголемите недостатоци на тоа да си професионален спортист, е тоа што камерите неизбежно ќе ти ги уловат најголемите неуспеси. Современата медиумска покриеност...

Мимоза беше во шок зошто веќе прскав, беше премногу доцна за да ме тргне на страна и само панично на радовишки ми кажа: „Немој...

Основните училишта од Општина Карпош, „Владо Тасевски“ и „Јан Амос Коменски“, го делат првото место во собирање на пластични ПЕТ шишиња. Веднаш по нив,...

Општина Карпош продолжува со реконструкција на фасадите, овој пат станува збор за романските згради со број 4, 6, 8 и 10 на улицата „Никола...

Вечерва, четврток (18.08.2016 година), со почеток од 20.30 часот, пред платото на Т.Ц. Скопје Сити Мол, официјално ќе започне културното освежување за карпошани, „Културно лето Карпош...

Заради изработка на документ за оценка на проектот за изградба на градинка во населено место Бардовци, во понеделникот, претставници од  тимот на ЦеПроСАРД,  ангажирани...

Владата донесе одлука за определување на највисоките цени на одделни производи во трговијата на мало на ниво кое се применувало до 5-ти август годинава,...

Куќа на море на Халкидики или Тасос, со двор и комплетен мебел, на помалку од 100 метра од морето, знае да е поевтина и...

Да, добро слушнавте. Но, да одиме систематски. Пред неколку месеци, кружеа гласини дека во Mercedes AMG, се работи на автомобил кој би бил...

Недостатокот од основните прехранбени производи во Венецуела - од ориз, до овошје и зеленчук, па дури и тоалетна хартија - и понатаму се продлабочува. Граѓаните на земјата...