365 Вести

3984 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Дрвени лептир машни (галерија)

Дечкиве се #drvenileptirmasni и си растураат. Подолу галерија со најновите модели лептирки. ...

Утре на Хладно пиво!

Ете ги пак „пургерите“, назад на старо место, по десетти пат „у далекој Македонији“. Летоска свиреа во Дојран, а 365.com.mk ги гледаше во Ниш,...

Хајлајтс од првиот меч помеѓу Надал и Федерер (Видео + бројки)

Беше тоа далечната 2004, на турнирот во Мајами кога за прв пат ги одмерија силите тогаш неприкосновениот Роже Федерер и 17-годишниот (и 34-то рангираниот)...

Промоција на книгата „Македонски бронзи“ на Никос Чаусидис

Центарот за истражување на предисторијата (ЦИП), со особено задоволство, ве кани на промоција на книгата „Македонските бронзи: религијата и митологијата на железнодобните заедници од...

Наместен натпревар или фер-плеј? Оценете сами!

Match-fixing or sportsmanship?! Referee gives penalties, players refuse to score! 😂👆 👻 Official433 👻 Follow us on Snapchat ➡️ Download...

Раниери ме изневери, веќе никогаш нема да заиграм за Лестер

Напаѓачот на Лечестер, Леонардо Улоа го обвини тренерот на својот клуб дека го изневерил и дека никогаш повеќе нема да заигра за шампионот на...

Фудбалери од Премиер лигата кои никогаш не требаше да ги напуштат...

Александер Хлеб - Од Арсенал во Барса (2008) Никола Ањелка - Од Челзи во Шангај Шенуа (2012) Андреј Шевченко - Од Милан во Челзи (2006) Енди Керол...

Голман-играч на денот

Goalkeeper 😱💪 (commentator though 😂) 🎥 www.footmag.ch @dominiqueniederhauser 👻 Official433 👻 Follow us on Snapchat ➡️ Download FREE app 📱...

Најдобрите поени (Федерер vs Надал)

Ако ви беше малку тенис по финалето помеѓу Рафаел Надал и Роже Федерер, еве едно 10 минутно хајлајтс видео. Уживајте во најдобрите поени помеѓу двајцата тенисери...

10-те најдобри стрелци на Манчестер Јунајтед

По 250-ката на Вејн Руни, ви ги претставуваме 10-те најдобри стрелци на Манчестер Јунајтед. Пол Сколс - 1994 - 2011; 2012 - 2013 (155 голови) -...

Победничкиот гем на Лина против Галифи

По експресната победа над Унгарката Галифи, Лина ќе се соочи со Швајцарката Стефани Вогел, првата носителка во квалификациите за гранслем турнирот Австралија Опен. Таа...

„Ноќна мора“ трибјут: Кога Шева и силната загрепска екипа, владееја со...

Беше тоа далечната 1992 година, поточно вечерта во 10 часот на 3ти Октомври кога беше емитувана првата емисија „Ноќна мора“ на Жељко Малнар. Самиот Малнар...

15 фудбалери кои се помалку познати од нивните браќа

Стефен Јагиелка беше дел од тимот на Шрузбери во 2003, екипата која спектакуларно го нокаутираше Евертон, тимот кој подоцна го вработи брат му на...