365 Вести

3972 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

По експресната победа над Унгарката Галифи, Лина ќе се соочи со Швајцарката Стефани Вогел, првата носителка во квалификациите за гранслем турнирот Австралија Опен. Таа...

Беше тоа далечната 1992 година, поточно вечерта во 10 часот на 3ти Октомври кога беше емитувана првата емисија „Ноќна мора“ на Жељко Малнар. Самиот Малнар...

Стефен Јагиелка беше дел од тимот на Шрузбери во 2003, екипата која спектакуларно го нокаутираше Евертон, тимот кој подоцна го вработи брат му на...

Добро знаете дека минатата година дрвените лептир машни станаа апсолутен хит. #Drvenileptirmasni успеаја да го уловат светскиот тренд први во регионов. И така, со ист...

Веќе сите добро знаете дека веб страната на вашата фирма е и лицето на фирмата. Но, без стабилен и брз веб- хостинг немате квалитетна...

 На натпреварот помеѓу МЗТ Скопје и Цедевита

„Сите ние отидовме на година, две, па малку по малку и ни помина животот“.Ова се едни од стиховите што ја отсликуваат суштината на односот...

Евра е толку искрен и оригинален во своите изјави, што ништо веќе не нè ни изненадува. Неговата порака треба да биде пример за тоа...

Robot Monster (1953)Forbidden Planet (1956)Attack of The 50 Ft. Woman (1958)The Amazing Colossal Man (1957)Invasion of The Saucer-Men (1957)War of the colossal beast (1958)Creature...

По коректната одлука на Калиниќ да не го прифати ударот од белата точка за неговиот тим на натпреварот Фиорентина - Наполи, во прилог ви...

Тие што се журкаа на Trap Da Fuck Up во Скопје во саботата, уште не можат да се оправат од импресиите. А меѓу нив, меѓу...