Авто Плус

1029 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ
„Авто Плус“ е најстарата и водечка месечна ревија за автомобилизам, мотоциклизам и авто-мото спорт која веќе 18-та година опстојува на македонскиот медиумски простор.

Скандинавскиот производител Volvo ќе создаде посебна марка за „зелени“ автомобили. Ова го соопшти потпретседателот Volvo Cars - Хенрик Грин, според кого во моментов неговата...

Јапонскиот производител Toyota ја претстави на салонот во Детроит верзијата на новата генерација на седанот Camry. Според зборовите на главниот инженер на моделот, Масато...

Honda Motor објави дека самобалансирачкиорт концептен мотоцикл на брендот, опремен со систем Honda Riding Assist, доби три награди за време на овогодинешното издание на...

Модерните дизел автомобили произведуваат 10 пати потоксично загадување на воздухот во споредба со камионите и автобусите, покажува новото европско истражување.Според последните мерења поголемиот дел...

Hyundai го направи следниот чекор во однос на поврзување во автомобилската индустрија, со интеграција на сопствен систем Blue Link Agent со последните функционални решенија...

Според инсајдерски информации до крајот на деценијата DS Automobiles ќе лансира на пазарот седум нови предлози. Единствениот што е познат  во моментот е DS3...

Во ноември продажбата на електрични возила во Кина се зголеми за импресивни 56%, во споредба со истиот месец во 2015 и достигна ниво од...

Авторитативното издание Consumer Reports подгови уште едно рангирање за задоволството на возачите во САД од нивните автомобили. Во истражувањето учествувале повеќе од 300.000 луѓе,...

Властите на Калифорнија ќе го поддржат концернот Volkswagen да развие и да понуди на локалниот пазар барем четири модели со целосно електрични енергетски агрегати.Ова...

За време на Consumer Electronics Show во Лас Вегас од 5 до 8 јануари, Continental ќе претстави биометриска технологија и персонализација, решенија за безбедност,...

Porsche доби клучна судска битка, откако германскиот Федерален суд го отфрли обвиненитео против компанијата од страна на 19 здружени фондови, соопштува Bloomberg. Тие побараа...

Компанијата Acura објави специјалната програма NSX Originals, која е наменета за клиентите на супер изведбите NSX. Во рамките на кампањата, автомобилскиот производител ќе снима...

Opel поставува нова поефикасна производствена структура во Европа. Наследникот на исклучително успешниот SUV, Mokka X ќе се произведува во Ајзенах, а наследниците на Corsa...

Европа ќе има сопствен сателитски навигациски систем за поврзување со автомобилите, кој го заменува досега користениот GPS. Системот е со име Galileo и за...

Сите нови автомобили во САД, кои ќе бидат произведени по 2022 година, ќе треба да бидат опремени со системот за размена на податоци v2v...