365.com.mk

21074 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Какво време да очекуваме

Временската прогноза на Квинсленд (Австралија) се обиде визуелно да им долови на жителите дека им се приближува сериозна бура. Изгледа го наебале. Интернет веднаш ја сконта...

ВИДЕО: Како да се одбраниш од ракувањето на Доналд Трамп

Како што веќе видовме, Доналд Трамп има „уникатен“ стил на ракување, заради кој привлече многу внимание и предизвика многу сеир на Интернет. Иако на прв...

Колку авиони има во моментов?

Луѓето „летаат“ од пред „само“ 100-тина години, но веќе владеат со небото. Излезете надвор и погледнете во небото на ведар ден, и речиси сигурно ќе видите...

2017-та, а уште постојат трки со коњи?

Animal Aid, заедно со компанијата Lush (која се бави со рачна изработка на козметика), се впуштија во поход да им стават крај на трките со коњи...

Бомба од Втора светска војна завршила на депонија за рециклажа

Активна бомба од Втората светска војна, сосема случајно е транспортирана од едниот до другиот крај на Германија, завршувајќи на отпад за рециклажа, каде што,...

Четка за заби: Електрична или обична?

Да, некои експерименти покажаа дека луѓето кои се вешти со користењето на електрични четки за заби можат да отстранат повеќе наслаги од оние кои...

Имаме идеја: Попуст за семејствата со воспитани деца во рестораните

Ако го посетите ресторанот на италијанскиот угостител Антонио Ферари во Падова, можно е и да не налетате на бесни и некултурни деца кои трчаат низ ресторанот како...

Она кога сите ти се смеат на името

Или родителите на овие мислеле дека ќе биде смешно нивното дете да носи име со двојно значење, или воопшто ништо не мислеле. Ама тоа...

ФОТО: Зрна сол, под електронски микроскоп

Ако добро се загледате во зрната сол, со електронски микроскоп, ќе го видите ова.

ОАЕ: Казнети 46 фудбалери, заради непримерни фризури

Еве и една бизарна фудбалска приказна, а од каде ако не од Обединетите Арапски Емирати... Таму Дисциплинската комисија FS казни дури 46 играчи заради „недолични фризури“. Фудбалерите...

Католичка црква: 3.066 сексуално злоставени деца во последниве 35 години

Австралиската католичка црква плати вкупно 213 милиони долари (276 милиони австралиски долари) отштета за жртвите кои биле сексуално злоставувани, од 1980-та година па до...

Кога милионерите заговараат сите да добиваат гарантиран основен приход

Во интервју за телевизискиот канал CNBC, минатиот ноември извршниот директор на Tesla - Илона Маск, го поддржа безусловниот минимален приход како возможно решение за...

ВИДЕО: Чудо што ни науката не може да го порекне, wow!

Африкански свештеник и ја продолжува раката на една жена на која едната рака и е наводно многу пократка. И тоа го прави повеќе од...

На аеродром во Индија: Шверцувал 2 кила злато во анусот

Цариниците на индискиот аеродром Hiderabad уапсиле еден маж од Сингапур зашто им се видело дека „чудно оди“. Кога му го претресле багажот, му нашле...

Силиконско 3D принтање, следно ниво

Неверојатно детално човечко лице направено од силикон со помош на 3D технологија на принтање. Секое влакно е посебно инсертирано во моделот. Изработката траела околу...