365.com.mk

20864 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

На Запад, поточно во Детроит, ништо ново. Од далечниот Исток, нешто навистина интересно.  Северно-американскиот саем за автомобили во Детроит, е првото големо автомобилско случување за...

Снимено со дрон, од птичја перспектива, претежно под агол од 90°. Или што би рекол еден од коментарите, во оригиналната GTA перспектива. Но тоа...

Со цел подигање на свеста околу пушењето, една шведска компанија постави специјални билборди низ Стокхолм. Кампањата привлече внимание затоа што билбордите се интерактивни, и...

Животот е премногу досаден за да немаш Дарт Вејдер диспензер за чечкалица.

Барем според фоткава што кружи на интернет, содржината на тегла Нутела изгледа вака:

Знаев дека внука ми е паметна, ама нешто што направи викендов личеше преитро за 5-годишник. Имавме забавен ден исполнет со игра и дојде време да...

Американскиот претседател има куп опции за превоз, а една од нив е и оклопниот автобус Ground Force One. Business Insider наведува некои од најимпресивните карактеристики...

Заради незапамтените ниски температури и неповолните временски услови, Дунав е замрзнат во најголем дел од својот пловен тек. Но и топењето на мразот не...

Најголемата глобална епидемија нема да излезе од некоја лабораторија во форма на некаков вештачки зомби-вирус. Денешните генерации ќе се борат со една друга -...

На 29 декември, додека претставникот на турскиот ски-центар Картепе даваше изјава пред камера, зад него „провеа“ мала лавина и затрупа неколку скијачи. Претставников ѕирна, се...

Во западниот свет такво нешто би предизвикало скандал, ама во Кина се секојдневие. Таму сé почесто „им помагаат“ на женските возачи да паркираат, поставувајќи посебни...

Зоолошката во Орегон мораше да затвори заради обилните врнежи од снег. Во меѓувреме персоналот отскија до кафезите за да ги провери и нахрани животните. Имаа...

Ова е едно видео од оние паметните, ама и многу пријатните за гледање.

За да ја сними својата документарна серија Spy in the Wild, BBC One поставува скриени камери во кукли-роботи што личат на животни, со цел да покажат...